Kontakt
oplysninger

Tlf. 25 47 53 33

lisbeth@
kontaktgruppen.dk

Kontaktpersoner  •  Pædagoger  •  Mentorer  •  Terapeuter  •  Psykolog  

Indsatsområder

Medarbejdere

Lisbeth Petersen
Lisbeth PetersenLeder, narrativ terapeut og pædagog
Sagsstyring, vejledning og undervisning, narrativ terapi (DISPUK), familiebehandling, flygtninge, integration, ADHD, autisme og Asperger, spiseforstyrrelser, angst, OCD, PTSD, depression, seksuelle overgreb

lisbeth@kontaktgruppen.dk
Tlf. 25 47 53 33

Anette Birkegaard
Anette BirkegaardPædagogisk medarbejder-konsulent
Kognitiv miljøterapi, narrativt perspektiv, støtte/kontaktperson, ADL, flygtninge, integration, PTSD, depression, angst, unge domsanbragte, misbrug, udviklings og personlighedsforstyrrelser, psykiatri, metodeudvikling, rapportering

anette@kontaktgruppen.dk
Tlf. 42 70 00 91

Djamar Asmail Khalaf
Djamar Asmail KhalafSygeplejer
Støtte/kontaktperson, mentor, integration, ADL, netværksarbejde, relationsarbejde, arabisk/kurdisk tolk

djamar@kontaktgruppen.dk
Tlf. 26 77 79 40 ­

Kim Skelmose
Kim SkelmosePædagogisk medarbejder-konsulent
Psykoterapeut, coach, mentor, supervisor, familiebehandling, flygtninge, integration, PTSD, chok- og traumebehandling, krisebehandling, depression, angst, misbrugsbehandling, seksuelle overgreb

kim@kontaktgruppen.dk
Tlf. 27 73 40 70 ­

Louise Lind Bern
Louise Lind BernPsykolog. Cand.psych.aut.
Samtaler, supervision, individuelle samtaleforløb for børn, unge, voksne og familier, kognitiv adfærdsterapi, mindfulness, narrativ tilgang, depression, angst, stress, sorg, traumer, konflikter, selvskadende adfærd

louise@kontaktgruppen.dk
Tlf. 51 88 23 44

Poul Altschuler
Poul AltschulerSocialrådgiver
Rådgivning, ledelse, udvikling, socialpædagogiske projekter, formidling af sociallovgivningen, kontraktansvarlig

poul@kontaktgruppen.dk
Tlf. 30 23 08 09 ­

Vibeke Haldrup
Vibeke HaldrupKonfliktmægler og terapeut
Konfliktmægling – individuelt og grupper, supervisor, underviser, MUS+ konsulent, terapi – individuel, par, grupper, mægling og mediation

vibeke@kontaktgruppen.dk
Tlf. 29 44 10 99

Tina Drilling
Tina DrillingLærer
Støtte/kontaktperson, relationsarbejde, AKT-området

tina@kontaktgruppen.dk
Tlf. 61 26 54 69

Nasour Moradi
Nasour MoradiPædagogisk medarbejder, freelance tolk
Børne- og voksenundervisning hos CARE og UNICEF, tolk for FN i engelsk, kurdisk, persisk og arabisk, samtaleven hos Røde Kors.

nasour@kontaktgruppen.dk
Tlf. 20 67 12 61

Lone Børgesen
Lone BørgesenRegnskab
regnskab@kontaktgruppen.dk
Tlf. 40 29 32 20
Dasha Wolder
Dasha WolderStøtte-kontaktperson.
Mentor, integration, relationsarbejde, russisk og polsk tolk.

dasha@kontakgruppen.dk

Sefika Kocak
Sefika KocakSocialrådgiver og sexolog
Samliv og relationer, afhængighed, seksualundervisning, seksuelle overgreb og grænser, seksuelle dysfunktioner, krop, psyke og mindfulness, sociallovgivning, tyrkisk tolk

sefika@kontaktgruppen.dk
Tlf. 26822184
Tlf. 26822184

Skriv eller ring

Tlf. 25 47 53 33

lisbeth@kontaktgruppen.dk

KONTAKTgruppen
c/o Lisbeth Petersen
Bûlowsgade 22
8000 Århus C

CVR. 37 05 19 93

Første kontakt går gennem Lisbeth, som vurderer jeres behov, inddrager relevante fagpersoner og sætter et første møde i stand.

w

Find os her